هاست و دامنه رایگان   خرید لپ تاپ استوک   
بنر كره‌اي و بنر چيني  nertuk nertuk .

nertuk

بنر كره‌اي و بنر چيني

بنر كره‌اي و بنر چيني

اگر براي اطلاع رساني قصد چاپ بنر را داريد بهتر است بدانيد اين محصول به طور كلي به دو دسته چيني و كره‌اي تقسيم مي‌شود كه هر كدام از آن‌ها تنوعي ما بين 8 انس تا 13 انس دارند. اگر براي در ديدرس قرار دادن كوتاه مدت، بنر مي‌خواهيد، بهتر است از نمونه چيني استفاده كنيد، چرا كه قيمت ارزان‌تري دارد و براي مصارف كوتاه‌مدت مناسب است؛ اما اگر به دنبال كيفيت هستيد و يا از بنر مي‌خواهيد به عنوان تابلوي سر در فروشگاه خود استفاده كنيد، توصيه مي‌شود از بنر كره‌اي بهره بگيريد. بنر كره‌اي از لحاظ كيفيت و مقاومت در درجه بالاتري از بنر چيني قرار دارد. اطلاع رساني با انواع بنربراي اعلاناتي كه ارگان‌هاي مختلف استفاده مي‌كنند يا تبليغاتي كه در مراكز تجاري و اتوبان‌ها به نمايش مي‌گذارند، امكان‌پذير است، براي چاپ بنر با كيفيت عالي بهتر است از مركزي اقدام كنيد كه از دستگاه‌هاي پيشرفته چاپي به اين منظور استفاده مي‌كنند.

رنگ مناسب براي چاپ بنر

حجم زيادي از بنرها را تصوير تشكيل مي‌دهد و از اين رو تصوير بايد براي مخاطب جذاب باشد تا نظرش را جلب كند. امروزه دستگاه‌هاي پيشرفته در چاپ ديجيتال بنر بهترين كيفيت را ارائه مي‌دهند اما ماندگاري طرح تا حد زيادي به جوهر و رنگ مصرفي بستگي دارد. با توجه به اين موارد بايد رنگي مناسب طرح و همچنين با كيفيت عالي و مرغوب در چاپ بنر استفاده شود. جوهرهاي مختلفي امروزه در بازار براي اين كار وجود دارند اما جوهرهاي اروپايي و آمريكايي از لحاظ كيفي دوام بيشتري به نسبت جوهرهاي ساخت آسياي شرقي دارند. بهتر است براي چاپ بنر از يك مركز معتبر اقدام كنيد كه از جوهرهاي مرغوب استفاده مي‌كنند.چاپ-بنر-بانك-شهر-به-دو-رنگ-سفيد-و-قرمزاصول چاپ بنر يكي از مهم‌ترين اصولي كه پيش از چاپ اين محصول بايد به آن توجه داشت انتخاب عكسي با كيفيت است. اين امر خصوصا در بنرهاي با سايز بزرگ اهميت بيشتري پيدا مي‌كند. در حقيقت هر چه عكس در ابعاد بزرگتري روي بنر، چاپ شود، به همان ميزان از كيفيتش كاسته مي‌شود. با توجه به اين مسئله اگر عكسي را براي چاپِ بنر، در نظر داريد حتما به ميزان وضوح آن و كيفيتش دقت كنيد. اصل ديگري كه بايد رعايت شود، در نظر گرفتن حاشيه براي تصوير است. در هنگام طراحي بنر حتما تاكيد داشته باشيد كه نصب و پانچ بنر در نظر گرفته شود، در غير اين‌صورت ممكن است بعد از چاپ بنر و نصب آن مشاهده كنيد كه قسمتي از بنر در ديدرس نيست.

چاپ فلكسي چيست؟

تابلوهاي فلكس داراي متريالي به نام فلكسي هستند كه خاصيت اصلي آن‌ها نوراني بودنشان است. اين متريال بسيار پركاربرد است و از آن علاوه بر جلب توجه مخاطب، براي زيباسازي شهر استفاده مي‌شود.‌ چاپ فلكسي را در يك محفظه مخصوص قرار مي‌دهند كه به آن تابلو فلكسي مي‌گويند. اين تابلو بايد با توجه به ابعاد چاپ انتخاب شود و داخل آن نيز سيستم روشنايي كار گذاشته شود، تا در شب نيز تابلو به زيبايي ديد داشته باشد. ايده چاپ فلِكسي با هزينه‌اي كاملا مقرون به صرفه قابل اجراست. جالب توجه است تابلوهايي با چاپ فلِكسي به گونه‌اي طراحي شده‌اند كه رويه آن‌ها قابل تعويض باشد، لذا مي‌توان براي ايجاد تنوع هر چند وقت يكبار با صرف هزينه‌اي كم طرح روي تابلو فلكسي را به روز كرد.

تاريخچه چاپ فلكسي

تقريبا در سال 1375 چاپ فلِكسي در قالب تابلوهاي فلكس فيس در بازار ايران رواج يافت. اين مدل چاپ به علت جلوه‌هاي بصري و نورپردازي زيبا، براي استفاده در تابلوهاي تبليغاتي كاربرد داشت. در ابتدا طرح‌هاي روي تابلو همان استيكر يا برچسب بودند كه بر روي متريال فلكسي به صورت آماده چسبانده مي‌شدند.‌ براي چسباندن استيكر بر روي سطح از محلول رقيق آب و مايع ظرفشويي استفاده مي‌كردند. پس از نصب، استيكر بر روي متريال فلكس، فيكس مي‌شد. در اين روش چاپ لوگو و علامت تجاري قدري دشوار بود. با گذشت زمان و پيشرفت دستگاه‌هاي چاپ، امروزه پرينتر مخصوص فلكس وارد دنياي چاپ شده كه كمك مي‌كند تا تصاوير دلخواه و واقعي مستقيما چاپ شوند كه از آن به عنوان چاپ فلكسي ياد مي‌شود.

مقايسه چاپ فلكسي با چاپ بنر

برتري‌اي كه چاپ فلِكسي به نسبت چاپ بنر دارد، قابليت عبور نور است. بنرها از جنس كدر ساخته مي‌شوند و كاربرد آن‌ها نيز در مكان‌هايي است كه نيازي به عبور نور براي جلب توجه مخاطب ندارند، اما چاپ فلِكسي براي مصارفي كه حتي در محيط‌هاي تاريك نياز به جلب توجه مخاطب است تهيه مي‌شود. البته چاپ فلِكسي اغلب كمي تيره‌تر چاپ مي‌شود تا با تابش لامپ مهتابي داخل تابلو طرح جلوه پيدا كند، وگرنه پس از تابش نور طرح تابلو با روشني زياد حالتي بي روح خواهد گرفت و جلوه چنداني نخواهد داشت. هم چاپ فلِكسي و هم چاپ بنر با توجه به كشور سازنده متريالشان از لحاظ كيفي تفاوت دارند، به طور كلي انواع كره‌اي كيفيت بهتر و دوام بالاتري دارند؛ اما در باب كيفيت چاپ فلكسي يا بنر، دستگاه چاپ نيز تاثير به سزايي دارد. براي مثال اگر بر روي جنس كره‌اي و با كيفيت بخواهيم طرحي را با دستگاه بي كيفيت چاپ كنيم، نتيجه مطلوب نخواهد بود؛ بنابراين در كيفيت نهايي هم جنس ماده اوليه و هم كيفيت دستگاه چاپ موثر است.

ويژگي‌هاي چاپ فلكسي

در چاپ فلكسي معمولا از رويه بادوام استفاده مي‌شود تا در برابر عوامل آسيب‌زاي بيروني مقاوم باشد. اين ويژگي باعث مي‌شود تا بتوان از تابلوهاي فلكسي در شرايط جوي متفاوت استفاده كرد. چاپ فلِكسي با دستگاه چاپ ديجيتال به گونه‌اي انجام مي‌شود كه اشعه‌هاي خورشيد موجب رنگ پريدگي آن نگردد؛ بنابراين از اين نوع تابلوها مي‌توان در شهرهاي گرمسير نيز استفاده كرد. از ديگر ويژگي‌هاي چاپ فلكسي كم بودن هزينه‌هاي ساخت و انرژي مصرفي آن است. در تابلوهاي فلكسي، حتي مي‌توان از پروژكتور ال اي دي استفاده كرد كه موجب نورپردازي از جلو مي‌شود و همين امر در كاهش هزينه انرژي مصرفي آن تاثير قابل توجهي خواهد گذاشت.

انواع تابلو فلكسي

تابلوهاي فلكسي به طور كلي به دو دسته تقسيم مي‌شوند:

تابلو فلكسي فيس

اين مدل تابلوها داراي دو فريم هستند. يكي از فريم‌ها روي پارچه قرار دارد كه چاپ فلكسي بر روي آن صورت مي‌گيرد و ديگري فريم زيرين است كه محل نصب عامل نور است. در اين مدل تابلوها اغلب از نور مهتابي براي روشنايي استفاده مي‌شود كه بر روي ورق گالوانيزه قرار داده مي‌شود.

تابلو تك فريم

در اين مدل تابلو تنها يك فريم وجود دارد، لذا ضخامت كم‌تري دارد. اين فريم روي پارچه قرار مي‌گيرد و براي نورپردازي نيز از ال اي دي استفاده مي‌شود. تابلو تك فريم به نسبت تابلو فلكسي فيس هزينه كم‌تري دارد و البته در طول مصرف نيز انرژي كم‌تري استفاده مي‌كند؛ از همين رو براي مصرف كنندگان مقرون به صرفه خواهد بود.

چاپ استيكر و وينيل _ استيكر چيست؟

براي تبليغات چه در فضاي داخلي و يا فضاي خارجي مي‌توان از چاپ استيكر و وينيل استفاده كرد. استيكر يا وينيل از يك لايه نازك تشكيل شده و معمولا پشت آن چسب‌دار است. اين محصول قابليت چاپ محتواي تبليغاتي دارد و مي‌توان از آن براي استعمال در محل‌هاي مختلف ثابت يا متحرك به منظور نمايش تبليغات استفاده كرد، چرا كه دوام قابل قبولي در برابر شرايط محيطي مثل نور خورشيد، باد و باران دارد. در چاپ استيكر از جنس PVC استفاده مي‌شود.

انواع استيكر و وينيل

چاپ استيكر و وينيل در دو مدل: ۱. شيشه‌اي ۲. شيري انجام مي‌شود كه هركدام خواص مربوط به خود را دارند. در چاپ استيكر و وينيل شيشه‌اي بيشتر براي مصارف خاص استفاده مي‌كنند، چرا كه خاصيت جالب اين مدل، ديد دو طرفه است. در واقع هر دو طرف استيكر نمايشگر استيكر خواهند بود؛ اما در چاپ استيكر شيري ديگر ديد دو طرفه وجود ندارد و تنها يك سمت قابل مشاهده است. رنگ زمينه اين مدل چاپ استيكر عموما سفيد است. اين مدل به نسبت شيشه‌اي محبوبيت بيشتري نزد مصرف‌كنندگان دارد.

خصوصيات استيكر‌ها و وينيل‌هاي چاپ شده

يكي از خصوصيات جذاب استيكر و وينيل اين است كه چاپ طرح دلخواه بر روي آن‌ها امكان‌پذير است. با بهره‌گيري از استيكر يا وينيل مي‌توان دكوراسيوني زيبا را ايجاد كرد كه هزينه چنداني هم ندارد. نكته جالب توجه در باب استيكر و وينيل، اين است كه آن‌ها قابل شستشو هستند و لذا چنانچه بر روي هر سطحي مثل: سطح پوشيده شده از رنگ روغن، پلاستيك، گچ، مولتي كالر، شيشه، آينه، چوب MDF، درب اتاق، كمد و يخچال نصب شود پس از مدتي استفاده مي‌توان آن را شسته و تميز كرد. توصيه مي‌شود هنگام نصب استيكر و وينيل ابتدا محل مورد نظر شسته و تميز شود، سپس استيكر و وينيل چسبانده شود تا كيفيت نهايي مطلوبي داشته باشد.

نكات ابتدايي براي خريد و چاپ

مهم است كه قبل از خريد استيكر و اقدام به چاپ آن، شما يك پيش زمينه ذهني از استيكر انتخابي خود مد نظر داشته باشيد. اين امر به آن علت است كه هنگام خريد استيكر شما با طيف گسترده‌اي از طرح‌هاي متنوع استيكر با طرح‌هاي گوناگون مواجه خواهيد شد؛ بنابراين بهتر است پيش از خريد يك پيش زمينه ذهني از طرح مورد نياز خود بر روي استيكر داشته باشيد. بايد قبل از خريد، محلي را كه مي‌خواهيد در آن‌جا استيكر نصب كنيد از لحاظ ابعاد به دقت بسنجيد. شناخت ابعاد محل در انتخاب استيكر شما را ياري مي‌كند تا سايز مناسب را خريداري كنيد. سايز استيكر در انتخاب طرح به شما كمك خواهد كرد، معمولا براي محل‌هاي كوچك از استيكر‌هايي با سايز كوچك كه داراي طرح‌هايي با سايز كوچك هستند و براي محل‌هاي بزرگ از استيكرهاي بزرگ با طرح‌هاي درشت و بزرگ مناسب هستند. استيكري كه براي اتاق كودكان در نظر مي‌گيريد را بايد در محلي نصب كنيد كه دور از دسترس كودكان باشد چرا كه اين استيكر‌ها حاوي چسب و مواد شيميايي هستند و لذا بهتر است كودك به آن‌ها دسترسي نداشته باشد. اگر از چاپ استيكر و وينيل براي تبليغات روي اتوبوس مي‌خواهيد استفاده كنيد، بايد بدانيد نصب استيكر روي ديواره خارجي اتوبوس كار نسبتا دشواري است چون ديواره خارجي اتوبوس داراي ناهمواري‌هاي متعددي است كه همين فرورفتگي‌ها و برآمدگي‌ها موجب مي‌شود تا استيكر سخت روي آن بچسبد.‌ براي حل اين مشكل افرادي مجرب و دوره ديده مي‌توانند كار نصب و ترميم استيكر اتوبوس‌ها هستند كه مي‌توانند، با تخصص و مهارت به بهترين شكل ممكن استيكر را بر روي اتوبوس بچسبانند.  چاپ-روي-ماشين-و-كاميون-و-كاميونت-براي-تبليغات

چاپ استيكر با دستگاه‌هاي پيشرفته

استيكرها توسط دستگاه‌هاي مختلفي چاپ مي‌شوند و بسته به نوع جوهري كه استفاده مي‌كنند، كيفيت‌هاي مختلفي دارند.‌ ماندگاري طرح در چاپ استيكر و وينيل بستگي به كيفيت جوهر دارد و به طور ميانگين رنگ طرح‌ها در اين استيكرها مابين سه ماه تا دو سال دوام دارند. دستگاه‌هاي چاپ اكوسالونت: اين دستگاه قادر است چاپ استيكر و وينيل را براي استفاده روي كاميون و شيشه‌هاي فروشگاهي انجام دهد و ماندگاري آن نيز نسبتا بالاست. از لحاظ ماندگاري رنگ مي‌توان گفت رنگ روي كاميون و شيشه‌ها بين ۸ تا ۱۲ ماه ماندگار خواهد بود. از چاپ استيكر بر روي شيشه‌هاي فروشگاه‌ها و پاساژ نيز استفاده مي‌شود كه به علت كيفيت بالاي دستگاه‌هاي چاپ اكوسالونت از آن‌ها بهره مي‌گيرند. اگر در پي يك چاپ با كيفيت با ماندگاري بالا هستيد، مي‌توانيد از چاپ استيكر با دستگاه اكوسالونت كمك بگيريد چر كه كيفيت و شفافيت اين دستگاه‌ها بسيار عالي است به گونه‌اي كه شباهت زيادي به پوستر دارند. دستگاه‌هاي چاپ out door (سالونت بيس): كيفيت اين دستگاه‌ها نيز نسبتا خوب است و ماندگاري چاپ استيكر و وينيل با آن‌ها بين ۸ ماه تا حتي دو سال نيز مي‌رسد. مثلا چاپ استيكر روي ماشين بسته به كيفيتش بين يك تا چهارسال ماندگاري دارد. از اين دستگاه براي چاپ استيكر بر روي ماشين، شيشه فروشگاه‌ها، تابلوهاي سر در مغازه‌ها و… استفاده مي‌كنند، چرا كه كيفيت و دوام قابل قبولي دارند.


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۵۴:۱۶ توسط:nertuk موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :