هاست و دامنه رایگان   خرید لپ تاپ استوک   
چرا بايد پرستار كودك داشته باشيم؟ nertuk nertuk .

nertuk

چرا بايد پرستار كودك داشته باشيم؟

چرا بايد پرستار كودك داشته باشيم؟

 1. شغل والدين:

شغل والدين يكي از مهم‌ترين عواملي است كه احساس نياز به پرستار كودك را تشديد مي‌كند. در حال حاضر مادران زيادي هستند كه پس از زايمان مرخصي كوتاه مدتي دارند و بايد به محل كار خود بازگردند اين امر موجب مي‌شود تا والدين در نگه‌داري كودك با مشكل مواجه شوند. در اين راستا بهترين اقدام استخدام پرستار كودكاست كه قادر است بهترين خدمات را در هنگام عدم حضور والدين به فرزندشان ارائه دهد. پرستار نوزاد براي اين كار دوره ديده است و لذا والدين مي‌توانند براي رفع نيازهاي كودك خود به وي اعتماد كنند.
 1. عدم خروج از محيط امن خانه:

از لحاظ علم روان‌شناسي ثابت شده كه كودكان اگر دوران كودكي امن و آرامي داشته باشند، در بزرگسالي هرگز تنش‌هاي عصبي و مشكلات آن را تجربه نمي‌كنند. اگر بين اين‌كه فرزند خود را در مهد كودك ثبت نام كنيد و يا پرستار كودك در منزلاستخدام كنيد، دچار سردرگمي هستيد بايد بدانيد استخدام پرستار انتخابي بهتر است، چرا كه كودك در محيط امن خانه با آرامش فرايند رشد و نمو خود را پشت سر مي‌گذارد. البته بهتر است كودك به محيط‌هاي اجتماعي مثل خانه كودك نيز برده شود تا از منزوي شدن او جلوگيري شود.
 1. مراقبت بيشتر:

مربي‌هاي مهد كودك معمولا با كودكان زيادي سر و كار دارند و همين امر موجب ناديده گرفتن برخي از مسائل كودكان مي‌شود و يا شايد گاهي توجه كافي نداشته باشند. استخدام پرستار كودك در خانه خيال شما را از باب دريافت مراقبت‌هاي لازم براي كودكتان آسوده مي‌كند.
 1. زمان‌بندي متغير

برخي افراد كه شغل‌هاي پاره وقت دارند و يا شب كار هستند، نمي‌توانند به راحتي مهد كودكي پيدا كنند كه با برنامه زماني آن‌ها تطابق داشته باشد. در اين هنگام بهتر است پرستار كودكاستخدام كرد تا خدمات مورد نياز كودك در هر زماني كه والدين حضور نداشته باشند به او ارائه شود.

مشكلات داشتن پرستار كودك

استخدام پرستار كودكهمان‌قدر كه خوب و مطلوب است معايبي نيز دارد كه در اينجا به برخي از مهم‌ترين آن‌ها مي‌پردازيم. گفتني است يافتن يك پرستار خوب و قابل اعتماد كار آساني نيست و نياز به تلاش و تقلاي زيادي دارد؛ همچنين اگر پرستاري آمد و بعد از مدتي تصميم به رفتن گرفت، هم خانواده براي يافتن پرستار جديد به دردسر مي‌افتند و هم روحيه كودك تحت تاثير قرار مي‌گيرد. گراني هزينه پرستار نيز از جمله عواملي است كه گذشته از كارهاي اداري و دردسرهاي قانوني باعث به زحمت افتادن والدين كودك مي‌شود. همان‌طور كه مي‌دانيد كودك نياز به تعامل اجتماعي دارد و از همين طريق با آداب معاشرت آشنا مي‌شود. كودكي كه محصور در منزل باشد و تنها با پرستار خود در ارتباط باشد، معمولا در محيط‌هاي بزرگتر مثل مدرسه خجالتي و كم‌رو حاضر خواهد شد كه اين خود يك آسيب روحي به كودك محسوب مي‌شود.

هدف پرستاري از بيمار در منزل

بيماراني كه از لحاظ جسمي ناتوان و رنجور هستند يا بيماران روحي رواني نيازمند فردي مي‌باشند كه بتواند در امر مواظبت و نگهداري از آن‌ها به درستي عمل كند. يك پرستار بيمار با اين هدف در منزل از او نگهداري مي‌كند كه دستورالعمل‌هاي مراقبتي، درماني و بهداشتي فرد را با نهايت دقت انجام دهد تا روند بهبود بيمار تسريع گردد. همان‌طور كه مستحضر هستيد هر فردي در فضاي منزل احساس آرامش خاطر بيشتري دارد. بيماران كه به علت ناتواني بدني، روحيه ضعيف‌تري دارند قاعدتا فضاي بيمارستان برايشان فضاي ناخوشايندي است و ترجيح مي‌دهند به خانه خود بازگردند. در اين هنگام با نظر پزشك مي‌توان بيمار را به منزل آورد و براي مراقبت از او پرستار بيمار در منزل استخدام كرد. پرستاري در منزل موجب ايجاد حس امنيت و آرامش در بيمار شده كه همين خود كمك قابل توجهي به بهبود وضعيت جسمي و روحي بيمار مي‌كند. البته پرستاري از بيمار در خانه به معناي قطع ارتباط با بيمارستان نيست بلكه پرستار مرتب با پزشك در ارتباط است و گزارشي از فرايند درمان بيمار به پزشك ارائه مي‌دهد.روانشناسي-زن-مشاوره-در-بيمارستان-ميز-كنار-بيمار

پرستار بيمار در منزل چه خدماتي ارائه مي‌دهد؟

پرستار بيمار يك فرد دوره ديده است كه بسته به وضعيت بيمار خدمات لازم را ارائه مي‌دهد. برخي از مهم‌ترين اين خدمات عبارتند از:
 1. پرستاري از بيمارهايي كه مشكلشان ريشه رواني دارد، مانند پاركينسون و يا افرادي كه دچار آلزايمر هستند. البته آلزايمر شدت و ضعف دارد كه بسته به ميزان آن كار مراقبت‌هاي خاصي نيز مي‌طلبد.
 2. انجام كار نمونه گيري براي بيماران و ارسال نمونه به آزمايشگاه از خدماتي است كه براي بيماراني كه بايد مرتب آزمايش شوند، انجام مي‌گيرد.
 3. پانسمان از جمله خدماتي است كه پرستار براي آن دوره ديده است. تعويض پانسمان براي بيماراني كه انواع زخم يا سوختگي دارند، بسيار ضروري است. پرستار بيمار در منزل به خوبي مي‌تواند، پانسمان را تعويض كند تا پوست در محيطي بهداشتي و پاكيزه بازسازي شود.
 4. تزريقات نيز از ديگر خدماتي است كه پرستاران ارائه مي‌دهند و به طور عمده به دو دسته وريدي و عضلاني تقسيم مي‌شود. البته يك پرستار حرفه‌اي بايد قادر باشد در صورت لزوم آنژيوكت به بيمار وصل كند و تزريقات را از طريق آن انجام دهد تا بيمار آسيب كم‌تري ببيند.
 5. وصل كردن انواع سرم و يا سونداژ را پرستار در منزل انجام مي‌دهد. سند معده و تخليه كيسه سند ادرار نيز از ديگر وظايف اوست.
 6. پرستاران براي افرادي كه نياز به ساكشن ريه دارند، اين كار را انجام مي‌دهند و همچنين برخي از آن‌ها چنان‌چه دستور پزشك باشد، از دستگاه‌هاي مدرن نيز براي اين كار استفاده مي‌كنند.
 7. انما يا همان تنقيه كه براي بيماران با دشواري همراه است با كمك پرستار در منزل انجام مي‌شود.
 8. به بيماران قلبي خدماتي نظير گرفتن نوار قلب ارائه مي‌دهند.
 9. پرستاري بيماران پس از عمل جراحي كه نيازمند مراقبت‌هاي ويژه‌اي است را با دانش كافي و مهارت بالا به انجام مي‌رسانند.
 10. پرستاري از بيماران CCU و ICU در محيط منزل با تجهيز اتاق بيمار صورت مي‌گيرد.
 11. پرستاري از بيماران فلج مغزي توسط پرستاران باتجربه و ماهر انجام مي‌شود.
 12. پرستاران از بيماران قلبي، و ام اس مراقبت مي‌كنند.
 13. به خانواده بيمار نحوه مراقبت‌هاي لازم از بيمار را آموزش مي‌دهند.
 14. پرستار فشار خون بيمار را با استفاده از دستگاه‌هاي آنولوگ و ديجيتال مي‌گيرد.
 15. با دستگاه گلومتر قند خون بيمار را تحت كنترل نگه مي‌دارد و در صورت نياز انسولين تزريق مي‌نمايد.
 16. بيماران زخم بستر را با رعايت موازين پزشكي حركت مي‌دهند تا زخم عميق‌تر نشود.

درخواست پرستار كودك | مركز پرستاري در منزل خورشيد

مركز پرستاري در منزل خورشيد با كادري مجرب آماده ارائه خدمات مورد نياز شما مي‌باشد. چنان‌چه درخواست استخدام پرستار كودكرا داريد مي‌توانيد از پرستاران متخصص، حرفه‌اي و با تجربه اين مجموعه استفاده كنيد.

 

مراقبت از سالمند بيمار به طور صحيح

سالمندان از لحاظ ناتواني و ضعف بدني مثل كودكان نياز به مراقبت دارند اما با اين تفاوت كه هرگز نبايد با آن‌ها طوري رفتار كرد كه كرامت‌شان ناديده گرفته شود. ارتباط با سالمند و حفظ شان او در كنار ارائه مراقبت‌هاي مورد نيازش كار مهمي است. چنان‌چه براي مراقبت از سالمند بيمار نياز به استخدام پرستار داريد، مركز پرستاري در منزل خورشيد با كادري مجرب مي‌تواند به شما در اين امر كمك كند.

مراقب سالمند بيمار

سالمندان گاه به علت كهولت سن و گاه به دليل برخي بيماري‌ها كاملا ناتوان مي‌شوند و در اين حال براي كوچك‌ترين اعمال خود نيز به كمك احتياج دارند. مراقب سالمند بيمار با دانش، صبر و حوصله مي‌تواند از يك سالمند بيمار به خوبي نگه‌داري كند. يك پرستار سالمندحرفه‌اي كه براي اين كار دوره ديده است مي‌تواند بهترين خدمات را ارائه دهد.

بيماري‌هاي متداول سالمندان | پرستار سالمند بيمار

برخي بيماري‌ها سالمند را كاملا تضعيف مي‌كنند تا جايي كه سالمند اصطلاحا زمين‌گير مي‌شود و در مراحل تشديد بيماري امكان هيچ‌گونه تحركي نخواهد داشت. در اين حين پرستار سالمند بايد بداند كه گذراندن مدت زمان زياد روي تخت مساوي است با زخم بستر؛ بنابراين بايد اصول جلوگيري از زخم بستر را اجرا كند. مثلا مرتب سالمند را جا به جا كند تا به جريان خون بهتر كمك كرده باشد و يا براي اين كار به آرامي بدن او را ماساژ دهد. از ديگر بيماري‌هايي كه سالمندان از آن رنج مي‌برند مي‌توان به دمانس يا زوال عقل اشاره كرد. نگه‌داري از چنين سالمنداني مستلزم داشتن روحيه‌اي قوي و صبر و حوصله‌اي بسيار است. معمولا اين‌گونه سالمندان بيمار، سوالات مكرر مي‌پرسند به اين علت كه حافظه آن‌ها زوال يافته است، بنابراين پرستار سالمندي با اين شرايط بايد با سعه صدر با او رفتار كند. البته لازم به ذكر است سالمندان مبتلا به دمانس  شديدا بي‌قرار مي‌شوند در اين هنگام گاه آن‌ها را در يك اتاق نگه‌ مي‌دارند و يا در موارد شديدتر آن‌ها را به تخت مي‌بندند. براي مقابله با بيماران دمانس اين روش اصلا روش مناسبي نيست. اگر از پس بيمار سالمند خود كه دمانس دارد بر نمي‌آييد بهترين راه استخدام پرستار سالمنداست كه با تجربه و دانشي كه دارد مي‌تواند آرامش را به سالمند برگرداند و موجبات كم‌تر اذيت شدن آن‌ها را با بهره‌گيري از اصول روان‌شناسي فراهم آورد.پرستار-كودك

نظافت سالمند بيمار | پرستار بيمار سالمند

سالمند بيماري كه محدوديت تحرك دارد و يا كاملا بي تحرك است براي نظافت، انجام كارهاي شخصي و بهداشتي نياز به فرد ديگري دارد كه گاه اين كار را فرزندان و گاه هم پرستار براي او انجام مي‌دهند. حمام رفتن يا طهارت گرفتن در بهبود بيماري و جلوگيري از پيشرفت عفونت‌ سالمندان تاثير به سزايي دارد، بنابراين بايد توجه زيادي به نظافت بيمار سالمند مبذول داشت. امروزه براي حمام كردن سالمندان زمين‌گير صندلي‌هاي مخصوصي در بازار ارائه مي‌شود كه بسيار كاربردي هستند. براي استحمام مي‌توان از اين صندلي‌ها و يا حتي ويلچر استفاده كرد. شايان ذكر است حمام كردن سالمند بايد با استفاده از وسايلي نرم باشد تا به پوست آن‌ها آسيبي وارد نشود.

نگهداري كودك، پرستار كودك | نگهداري كودك در منزل

در حال حاضر اغلب خانواده‌ها براي انجام پرستار كودك خود زمان كافي ندارند، چرا كه مشغله‌هاي روزمره در وهله اول زمان و در ثاني حوصله آن‌ها را براي رسيدگي به كودكان كاهش داده است. با نظر به سبك زندگي كنوني كه علاوه بر مشغله‌هاي روزمره، شاهد شاغل بودن والدين نيز هستيم، لذا رشد و تربيت كودكان بايد به فرد ديگري سپرده شود. اين امر براي كودكان چند قلو اهميت بيشتري مي‌يابد، زيرا بدون كمك فردي ديگر والدين به تنهايي نمي‌توانند از پس نيازهاي آن‌ها برآيند و در نتيجه كودكان آسيب‌هاي جبران ناپذيري خواهند ديد. در اين چنين وضعيتي نقش پرستار كودك پررنگ‌تر مي‌شود، چرا كه تنها يك پرستار كودك با تحصيلات كودك‌ياري به نيازهاي كودكان و روش رفع آ‌ن‌ها آگاهي دارد. البته همه پرستارها لزوما تحصيلات دانشگاهي ندارند و فردي كه سابقه نگه‌داري از كودك داشته و يا قبلا در مهد به عنوان يك مربي فعال بوده نيز براي نگهداري كودك گزينه مناسبي است.  

اهميت پرستاري از كودك

دوران كودكي دوران بسيار حساسي است كه ويژگي‌ها و خصوصيات جسمي، روحي و اخلاقي بزرگسالي تا حد زيادي ريشه در آن دارد. در واقع اگر فردي در كودكي نيازهايش به شيوه صحيح برآورده شده باشد، آينده روشني با رشد و تعالي در ابعاد گوناگون زندگي را تجربه خواهد كرد.پرستار كودك مي‌تواند با وقت گذاشتن براي او و رفع نيازهايش اين زمينه را مهيا كند كه در بزرگسالي با معضلات مختلف كه ريشه در تربيت نادرست كودكي دارند، مواجه نشود. مهم‌ترين نياز كودك، فردي است كه براي او وقت كافي داشته باشد، لذا پدر و مادري كه هر دو شاغل هستند بايد از فردي به عنوان پرستاري كودك بخواهند تا براي كودكشان وقت گذاشته و به نيازهاي مختلف او توجه كند.

برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ اسفند ۱۳۹۸ساعت: ۰۹:۴۷:۱۴ توسط:nertuk موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :